turnaukset 2015

Kaikki turnaukset 2018 aikajärj.

Kaikki turnaukset 2018 aikajärj.

Voit avata turnausvalikoimassamme olevat turnaukset kuukausittain. Vuoden 2018 turnaustarjonta on valmiina syksyn kaikkia turnauksia lukuunottamatta.

Oletko ollut jossakin muussa hyvin järjestetyssä turnauksessa ulkomailla? Kerro kokemuksistasi meille ja näin voimme jakaa tietoa turnauksesta muillekin joukkueille!

Tammikuu

Ibercup Brasil, Brasilia

15.-20.1.2018

Pojat -06, -07***, -08***, -09***, -10 (2010)***
***) 7v7

Helmikuu

Ei turnauksia.

Maaliskuu

APOLLO CUP, VIRO

17.-18.3.2018

Pojat -06* ja -08***
*) 9v9
***) 7v7

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

24.-25.3.2018

Pojat -04**
**) 8v8

APOLLO CUP, VIRO

24.-25.3.2018

Pojat -07*
*) 9v9

APOLLO CUP, VIRO

24.3.2018

Pojat -09***
***) 7v7

APOLLO CUP, VIRO

25.3.2018

Pojat -10 (2010)****
****) 5v5

Ibercup Cascais, Portugali

27.-31.3.2018

Pojat -05, -06***, -07***, -08*** ja -09***
***) 7v7

Costa Daurada Cup, Espanja

29.3.-1.4.2018

Pojat -99, -02, -03, -04, -05, 06***, -07***, -08*** ja -09***
Tytöt avoin, -02, -04 ja -06***
***) 7v7

Istria Cup, Kroatia

29.3.-2.4.2018

Pojat -99, -01, -03, -05, -07*** ja -09***
Tytöt -01
***) 7v7

Prague Spring Cup, Tsekki

29.3.-1.4.2018

Pojat -99, -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08*** ja -09****
*) 9v9
***) 7v7
****) 5v5

Milano Football Festival, Italia

29.3.-1.4.2018

Pojat -01, -03, -04, -05, -06*, -07***, -08*** ja -09****
***) 7v7
****) 5v5

HILLAR OTTO MEMORIAL, VIRO

30.3.-1.4.2018

Pojat -03 ja -04

Bayern Soccer Cup, Saksa

30.3.-1.4.2018

Pojat -01, -03, -04, -05, -06*, -07*** ja -08***
*) 9v9
***) 7v7

Gardaland Cup, Italia

30.3.-2.4.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08***, -09***
*) 9v9
***) 7v7

Easter Open South, Hollanti

31.3.-1.4.2018

Pojat -99, -01, -02, -03, -04, -05, -06, -07***, -08***, -09*** ja -11 (2011) ****** (ikäluokissa -03, -04, -05, -06, -07, -08 ja -09 on turnaustasot A ja B)
Tytöt -01, -03, -05***
***) 7v7
******) 4v4

Future Cup, Ruotsi

31.3.-2.4.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07*** (ikäluokissa -03, -04, -05 ja -06 on turnaustasot A ja B)
Tytöt -00, -03, -04, -05* ja -06* (ikäluokissa -03, -04 ja -05 on turnaustasot A ja B)
*) 9v9

MANCHESTER EASTER CUP, ENGLANTI

31.3.-1.4.2018

Pojat -01, -02, -03, -04 ja -05

Huhtikuu

HILLAR OTTO MEMORIAL, VIRO

6.-8.4.2018

Pojat -05, -06* ja -07*
*) 9v9

VIKING LINE VÅRCUP, AHVENANMAA

7.-8.4.2018

Tytöt -04**
**) 8v8

HILLAR OTTO MEMORIAL, VIRO

13.-15.4.2018

Pojat -08***, -09*** ja -10 (2010)******
***) 7v7
*****) 6v6

Ålandhotels Cup, Ahvenanmaa

14.-15.4.2018

Pojat -05**
**) 8v8

Ålandhotels Cup, Ahvenanmaa

21.-22.4.2018

Tytöt -05*
**) 8v8

Viking Line Vårcup, Ahvenanmaa

28.-29.4.2018

Pojat -06**
Tytöt -06**
**) 8v8

Venezia Cup, Italia

29.4.–1.5.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08*** ja -09****
*) 9v9
***) 7v7
****) 5v5

Toukokuu

ÅLANDSTIDNINGEN CUP, AHVENANMAA

5.-6.5.2018

Pojat -08**
Tytöt -08**

**) 8v8

Netherlands-Cup, Hollanti

10.-13.5.2018

Pojat -03, -05, -07***, -09***
Tytöt -05*, -05***
*) 9v9
***) 7v7

Nørhalne Cup, Tanska

10.-12.5.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05, -05**, -06**, -07**, -08**, -08****, -09**** (ikäluokissa -03, -04, -05 ja -05**, -06, -07, -08**** ja -09 on turnauksen tasoluokat A ja B)

Tytöt -00, -00**, -02, -02**, -03, -03**, -04, -05, -05**, -06**, -07**, -08**** ja -09**** (ikäluokissa -05** ja -06** on turnauksen tasoluokat A ja B)

**) 8v8
****) 5v5

Nørhalne Elite Cup, Tanska

10.-12.5.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05, -06, -06**, -07** ja -08**
**) 8v8

Sharp Cup, Ruotsi

10.-12.5.2018

Pojat -03, -03 Elite, -04, -05*, -06***, -07*** ja -08***
Tytöt -03, -03 Elite, -04, -05*, -06***, -07*** ja -08***
*) 9v9
***) 7v7

ÅLANDSTIDNENGEN CUP, AHVENANMAA

12.-13.5.2018

Pojat -09****
Tytöt -09****
****) 5v5

Croatia Football Festival, Kroatia

19.-23.5.2018

Pojat -01, -03, -05 ja -07***
***) 7v7

Kesäkuu

Valpolicella Garda Cup, Italia

1.-3.6.2018

Pojat -01, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08*** ja -09***
*) 9v9
***) 7v7

Barcelona Girls Cup, Espanja

9.-10.6.2018

Tytöt -02, -04, -06***
***) 7v7

Adriatic Soccer Cup, Italia

15.-17.6.2018

Pojat -01, -03, -04, -05*, -06***, -07*** ja -08****
*) 9v9
***) 7v7
****) 5v5

Roslagscupen, Ruotsi

15.-17.6.2018

Pojat -02, -04, -05*, -06***, -07***, -08*** ja -09****
*) 9v9
***) 7v7
****) 9v9

Alandia Cup, Ahvenanmaa

17.-21.6.2018

Pojat -07**
Tytöt -07**
**) 8v8

Costa Daurada Summer Cup, Espanja

26.-30.6.2018

Pojat -99, -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08*** ja -09**
Tytöt avoin, -02, -04 ja -06***
**) 8v8
***) 7v7

Aroscupen, Ruotsi

28.6.-1.7.2018

Pojat -00, -02, -04, -05, -06*, -07***, -08***, -09*** ja -10 (2010)*** (ikäluokissa -06, -07, -08 ja -09 on turnaustasot tavallinen ja harraste)
Tytöt -03, -04, -06, -07***, -08***, -09*** ja -10 (2010)*** (ikäluokissa -04, -06, -07, -08 ja -09 on turnaustasot tavallinen ja harraste)
*) 9v9
***) 7v7

Pärnu Summer Cup, Pärnu

28.6.-1.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06*, -07*, -08***, -09***, -10 (2010)****
Tytöt -03*, -06***
*) 9v9
***) 7v7

Piteå Summer Games, Ruotsi

29.6.-1.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
Tytöt -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
***) 7v7
****) 5v5

Heinäkuu

Donosti Cup, San Sebastian, Espanja

1.-7.7.2018

Pojat -00, -02, -03, -04, -05, -06**, -07**, -08**
Tytöt -00, -02, -04, -06**
**) 8v8

Ibercup Estoril, Portugali

2.-7.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08*** ja -09***
Tytöt -00, -02
***) 7v7

Tallinn Cup, Viro

5.7.-8.7.2018

Pojat -04, -05, -06*, -07*, -08**, -09** ja -10 (2010)***
Tytöt -02, ja -06**
*) 9v9
**) 8v8
***) 7v7

Youth Football Festival, Unkari

7.-13.7.2018

Pojat -00, -01, -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09***, -10 (2010)*****
***) 7v7
*****) 6v6

Helsinki Cup, Suomi

9.-14.7.2018

Pojat -01, -03, -04, -05, -05**, -06**, -07**, -08**, -09****, -10 (2010)****, -11 (2011)****
(ikäluokissa -01, -02, -03, -04 ja -05 on kaksi lohkotasoa, ikäluokissa -06**, -07**, -08**, -09****, -10**** ja -11**** on kolme lohkotasoa)

Tytöt -03, -05**, -06**, -07**, -08**, -09****, -10 (2010)**** ja -11 (2011)****
(kaikissa ikäluokissa on kolme lohkotasoa)

Ibercup Barcelona, Espanja

10.-14.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08*** ja -09***
Tytöt -00 ja -02
***) 7v7

Gothia Cup, Ruotsi

15.-21.7.2018

Pojat -00, -02, -03, -04, -05, -06*** ja -07***
Tytöt -00, -02, -03, -04, -05, -06*** ja -07***
***) 7v7

Dana Cup, Tanska

23.-28.7.2018

Pojat -99, -01, -02, -03, -04, -05, -06*** ja -07***
Tytöt -99, -01, -02, -03, -04, -05 ja -06***
***) 7v7

Ibercup Scandinavia, Tanska

25.-29.7.2018

Pojat -00, -02, -04, -05, -06**, -07** ja -08**
**) 8v8

Cup Denmark, Tanska

26.-29.7.2018

Pojat -99, -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***
Tytöt avoin, -01, -02, -03, -04, -06***
***) 7v7

Umeå Fotbollsfestival, Ruotsi

26.-29.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
Tytöt -01, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****

Norway Cup, Norja

28.7.-4.8.2018

Pojat -99, -01, -02, -02***, -03, -04, -04***, -05*, -06*** ja -07***
Tytöt -99, -01, -02, -02***, -03, -04, -04***, -05*, -06*** ja -07***
*) 9v9
***) 7v7

Elokuu

Brøndby Elite Cup, Tanska

1.-5.8.2018

Pojat -04, -05, -06

The London Cup, Englanti

2.-5.8.2018

Pojat -98, -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
Tytöt -98, -01, -02, -03*, -05*, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****

Vildbjerg Cup, Tanska

2.-5.8.2018

Pojat -02, -02**, -03, -04, -04**, -05, -05**, -06**, -07**, -08**, -09****, -10 (2010)****
(ikäluokissa -02, -03, -04, -05, -06**, -07**, -08**, -09**** ja -10**** on turnaustasot 1 ja 2)

Tytöt -01, -01**, -03, -03**, -04, -04**, -05, -05**, -06**, -07**, -08**, -09**** ja -10 (2010)****
(ikäluokissa -01, -03 ja -06** on turnaustasot 1 ja 2)

**) 8v8
****) 5v5

Flygfyren Sommarcup, Ruotsi

3.-5.8.2018

Pojat -03, -04, -05*, -06*, 07*** ja -08***
Tytöt -03, -04, -05*, -06*, -07*** ja -08***
*) 9v9
***) 7v7

Gothia Cup China, Kiina

12.-18.8.2018

Pojat -00, -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08*** ja -09****
Tytöt -00, -02, -04, -06***
***) 7v7
****) 5v5

Syyskuu

Ålandstidningen Cup, Ahvenanmaa

1.-2.9.2018

Pojat -06**
**) 8v8

Ålandstidningen Cup, Ahvenanmaa

8.-9.9.2018

Pojat -07***
Tytöt -07***
***) 7v7

Tartu Santos Cup, Viro

21.-23.9.2018

Tytöt -04 ja -06***
***) 7v7

Tartu Santos Cup, Viro

28.-30.9.2018

Pojat -06*, -08***, -10 (2010)****
*) 9v9
***) 7v7
****)5v5

Lokakuu

Tartu Santos Cup, Viro

5.-7.10.2018

Pojat -05, -07* ja -09***
*) 9v9
***) 7v7

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

6.-7.10.2018

Pojat -08****
****) 5v5

Tartu Santos Cup, Viro

12.-14.10.2018

Pojat -03 ja -04

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

13.-14.10.2018

Tytöt -06** ja -08**
**) 8v8

Dutch Super Cup, Hollanti

18.-21.10.2018

Pojat -05, -07***, -09***
Tytöt -03
***) 7v7

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

20.-21.10.2018

Pojat -05**
**) 8v8

Ålandsbanken Cup, Ahvenanmaa

27.-28.10.2018

Tytöt -05**
**) 8v8

Marraskuu

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

3.-4.11.2018

Pojat -03

Eckerö Linjen Cup, Ahvenanmaa

17.-18.11.2018

Tytöt -04

Eckerö Linjen Cup, Ahvenanmaa

24.-25.11.2018

Pojat -04

Joulukuu

Ei turnauksia.