costa daurada summer cup

Kaikki turnaukset 2018 maittain

Kaikki turnaukset 2018 maittain

Voit avata turnausvalikoimassamme olevat turnaukset kohdemaittain. Turnaustarjonta vuodelle 2018 on valmiina joitain syksyn turnauksia lukuunottamatta.

Oletko ollut jossakin muussa hyvin järjestetyssä turnauksessa ulkomailla? Kerro kokemuksistasi meille ja näin voimme jakaa tietoa turnauksesta muillekin joukkueille!

Brasilia

Ibercup Brasil, Brasilia

15.-20.1.2018

Pojat -06, -07***, -08***, -09***, -10 (2010)***
***) 7v7

Englanti

MANCHESTER EASTER CUP, ENGLANTI

31.3.-1.4.2018

Pojat -01, -02, -03, -04 ja -05

The London Cup, Englanti

2.-5.8.2018

Pojat -98, -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
Tytöt -98, -01, -02, -03*, -05*, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
*) 9v9
***) 7v7
****) 5v5

Espanja

Costa Daurada Cup, Espanja

29.3.-1.4.2018

Pojat -99, -02, -03, -04, -05, 06***, -07***, -08*** ja -09***

Tytöt avoin, -02, -04 ja -06***
***) 7v7

Barcelona Girls Cup, Espanja

9.-10.6.2018

Tytöt -02, -04, -06***
***) 7v7

Costa Daurada Summer Cup, Espanja

26.-30.6.2018

Pojat -99, -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08*** ja -09**
Tytöt avoin, -02, -04 ja -06***
**) 8v8
***) 7v7

Donosti Cup, San Sebastian, Espanja

1.-7.7.2018

Pojat -00, -02, -03, -04, -05, -06**, -07**, -08**
Tytöt -00, -02, -04, -06**
**) 8v8

Ibercup Barcelona, Espanja

10.-14.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08*** ja -09***
Tytöt -00 ja -02
***) 7v7

Hollanti

Easter Open South, Hollanti

31.3.-1.4.2018

Pojat -99, -01, -02, -03, -04, -05, -06, -07***, -08***, -09*** ja -11 (2011) ****** (ikäluokissa -03, -04, -05, -06, -07, -08 ja -09 on turnaustasot A ja B)
Tytöt -01, -03, -05***
***) 7v7
******) 4v4

Netherlands-Cup, Hollanti

10.-13.5.2018

Pojat -03, -05, -07***, -09***
Tytöt -05*, -05***
*) 9v9
***) 7v7

Dutch Super Cup, Hollanti

18.-21.10.2018

Pojat -05, -07***, -09***
Tytöt -03
***) 7v7

Italia

Milano Football Festival, Italia

29.3.-1.4.2018

Pojat -01, -03, -04, -05, -06*, -07***, -08*** ja -09****
***) 7v7

****) 5v5

Gardaland Cup, Italia

30.3.-2.4.2018
Pojat -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08***, -09***
*) 9v9
***) 7v7

Venezia Cup, Italia

29.4.–1.5.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08*** ja -09****
*) 9v9
***) 7v7
****) 5v5

Valpolicella Garda Cup, Italia

1.-3.6.2018

Pojat -01, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08*** ja -09***
*) 9v9
***) 7v7

Adriatic Soccer Cup, Italia

15.-17.6.2018

Pojat -01, -03, -04, -05*, -06***, -07*** ja -08****
*) 9v9
***) 7v7
****) 5v5

Kiina

Gothia Cup China, Kiina

12.-18.8.2018

Pojat -00, -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08*** ja -09****
Tytöt -00, -02, -04, -06***
***) 7v7
****) 5v5

Kroatia

Istria Cup, Kroatia

29.3.-2.4.2018

Pojat -99, -01, -03, -05, -07*** ja -09***
Tytöt -01
***) 7v7

Croatia Football Festival, Kroatia

19.-23.5.2018

Pojat -01, -03, -05 ja -07***
***) 7v7

Norja

Norway Cup, Norja

28.7.-4.8.2018

Pojat -99, -01, -02, -02***, -03, -04, -04***, -05*, -06*** ja -07***
Tytöt -99, -01, -02, -02***, -03, -04, -04***, -05*, -06*** ja -07***
*) 9v9
***) 7v7

Portugali

Ibercup Cascais, Portugali

27.-31.3.2018

Pojat -05, -06***, -07***, -08*** ja -09***
***) 7v7

Ibercup Estoril, Portugali

2.-7.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08*** ja -09***
Tytöt -00, -02
***) 7v7

Ruotsi

Future Cup, Ruotsi

31.3.-2.4.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07*** (ikäluokissa -03, -04, -05 ja -06 on turnaustasot A ja B)
Tytöt -00, -03, -04, -05* ja -06* (ikäluokissa -03, -04 ja -05 on turnaustasot A ja B)
*) 9v9
***) 7v7

Sharp Cup, Ruotsi

10.-12.5.2018

Pojat -03, -03 Elite, -04, -05*, -06***, -07*** ja -08***
Tytöt -03, -03 Elite, -04, -05*, -06***, -07*** ja -08***
*) 9v9
***) 7v7

Roslagscupen, Ruotsi

15.-17.6.2018

Pojat -02, -04, -05*, -06***, -07***, -08*** ja -09****
*) 9v9
***) 7v7
****) 9v9

Aroscupen, Ruotsi

28.6.-1.7.2018

Pojat -00, -02, -04, -05, -06*, -07***, -08***, -09*** ja -10 (2010)*** (ikäluokissa -06, -07, -08 ja -09 on turnaustasot tavallinen ja harraste)
Tytöt -03, -04, -06, -07***, -08***, -09*** ja -10 (2010)*** (ikäluokissa -04, -06, -07, -08 ja -09 on turnaustasot tavallinen ja harraste)
*) 9v9
***) 7v7

Piteå Summer Games, Ruotsi

29.6.-1.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
Tytöt -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
***) 7v7
****) 5v5

Gothia Cup, Ruotsi

15.-21.7.2018

Pojat -00, -02, -03, -04, -05, -06*** ja -07***
Tytöt -00, -02, -03, -04, -05, -06*** ja -07***
***) 7v7

Umeå Fotbollsfestival, Ruotsi

26.-29.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
Tytöt -01, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09**** ja -10 (2010)****
***) 7v7
****) 5v5

Flygfyren Sommarcup, Ruotsi

3.-5.8.2018

Pojat -03, -04, -05*, -06*, 07*** ja -08***
Tytöt -03, -04, -05*, -06*, -07*** ja -08***
*) 9v9
***) 7v7

Saksa

Bayern Soccer Cup, Saksa

30.3.-1.4.2018

Pojat -01, -03, -04, -05, -06*, -07*** ja -08***
*) 9v9
***) 7v7

Suomi

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

24.-25.3.2018

Pojat -04**

**) 8v8

VIKING LINE VÅRCUP, AHVENANMAA

7.-8.4.2018

Tytöt -04**
**) 8v8

Ålandhotels Cup, Ahvenanmaa

14.-15.4.2018

Pojat -05**
**) 8v8

Ålandhotels Cup, Ahvenanmaa

21.-22.4.2018

Tytöt -05*
**) 8v8

Viking Line Vårcup, Ahvenanmaa

28.-29.4.2018

Pojat -06**
Tytöt -06**
**) 8v8

ÅLANDSTIDNINGEN CUP, AHVENANMAA

5.-6.5.2018

Pojat -08**
Tytöt -08**

**) 8v8

ÅLANDSTIDNENGEN CUP, AHVENANMAA

12.-13.5.2018

Pojat -09****
Tytöt -09****
****) 5v5

Alandia Cup, Ahvenanmaa

17.-21.6.2018

Pojat -07**
Tytöt -07**
**) 8v8

Helsinki Cup, Suomi

9.-14.7.2018

Pojat -01, -03, -04, -05, -05**, -06**, -07**, -08**, -09****, -10 (2010)****, -11 (2011)****
(ikäluokissa -01, -02, -03, -04 ja -05 on kaksi lohkotasoa, ikäluokissa -06**, -07**, -08**, -09****, -10**** ja -11**** on kolme lohkotasoa)

Tytöt -03, -05**, -06**, -07**, -08**, -09****, -10 (2010)**** ja -11 (2011)****
(kaikissa ikäluokissa on kolme lohkotasoa)

**) 8v8
****) 5v5

Ålandstidningen Cup, Ahvenanmaa

1.-2.9.2018

Pojat -06**
**) 8v8

Ålandstidningen Cup, Ahvenanmaa

8.-9.9.2018

Pojat -07***
Tytöt -07***
***) 7v7

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

6.-7.10.2018

Pojat -08****
****) 5v5

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

13.-14.10.2018

Tytöt -06** ja -08**
**) 8v8

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

20.-21.10.2018

Pojat -05**
**) 8v8

Ålandsbanken Cup, Ahvenanmaa

27.-28.10.2018

Tytöt -05**
**) 8v8

Mariehamn Cup, Ahvenanmaa

3.-4.11.2018

Pojat -03

Eckerö Linjen Cup, Ahvenanmaa

17.-18.11.2018

Tytöt -04

Eckerö Linjen Cup, Ahvenanmaa

24.-25.11.2018

Pojat -04

Tanska

Nørhalne Cup, Tanska

10.-12.5.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05, -05**, -06**, -07**, -08**, -08****, -09**** (ikäluokissa -03, -04, -05 ja -05**, -06, -07, -08**** ja -09 on turnauksen tasoluokat A ja B)

Tytöt -00, -00**, -02, -02**, -03, -03**, -04, -05, -05**, -06**, -07**, -08**** ja -09**** (ikäluokissa -05** ja -06** on turnauksen tasoluokat A ja B)

**) 8v8
****) 5v5

Nørhalne Elite Cup, Tanska

10.-12.5.2018

Pojat -01, -02, -03, -04, -05, -06, -06**, -07** ja -08**
**) 8v8

Dana Cup, Tanska

23.-28.7.2018

Pojat -99, -01, -02, -03, -04, -05, -06*** ja -07***
Tytöt -99, -01, -02, -03, -04, -05 ja -06***
***) 7v7

Ibercup Scandinavia, Tanska

25.-29.7.2018

Pojat -00, -02, -04, -05, -06**, -07** ja -08**
**) 8v8

Cup Denmark, Tanska

26.-29.7.2018

Pojat -99, -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***
Tytöt avoin, -01, -02, -03, -04, -06***
***) 7v7

Brøndby Elite Cup, Tanska

1.-5.8.2018

Pojat -04, -05, -06

Vildbjerg Cup, Tanska

2.-5.8.2018

Pojat -02, -02**, -03, -04, -04**, -05, -05**, -06**, -07**, -08**, -09****, -10 (2010)****
(ikäluokissa -02, -03, -04, -05, -06**, -07**, -08**, -09**** ja -10**** on turnaustasot 1 ja 2)

Tytöt -01, -01**, -03, -03**, -04, -04**, -05, -05**, -06**, -07**, -08**, -09**** ja -10 (2010)****
(ikäluokissa -01, -03 ja -06** on turnaustasot 1 ja 2)

**) 8v8
****) 5v5

Tsekki

Prague Spring Cup, Tsekki

29.3.-1.4.2018

Pojat -99, -01, -02, -03, -04, -05*, -06*, -07***, -08*** ja -09****
*) 9v9
***) 7v7
****) 5v5

Unkari

Youth Football Festival, Unkari

7.-13.7.2018

Pojat -00, -01, -02, -03, -04, -05, -06***, -07***, -08***, -09***, -10 (2010)*****
***) 7v7
*****) 6v6

Viro

APOLLO CUP, VIRO

17.-18.3.2018

Pojat -06* ja -08***
*) 9v9
***) 7v7

APOLLO CUP, VIRO

24.-25.3.2018

Pojat -07*
*) 9v9

APOLLO CUP, VIRO

24.3.2018

Pojat -09***
***) 7v7

APOLLO CUP, VIRO

25.3.2018

Pojat -10 (2010)****
****) 5v5

HILLAR OTTO MEMORIAL, VIRO

30.3.-1.4.2018

Pojat -03 ja -04

HILLAR OTTO MEMORIAL, VIRO

6.-8.4.2018

Pojat -05, -06* ja -07*
*) 9v9

HILLAR OTTO MEMORIAL, VIRO

13.-15.4.2018

Pojat -08***, -09*** ja -10 (2010)*****
***) 7v7
*****) 6v6

Pärnu Summer Cup, Pärnu

28.6.-1.7.2018

Pojat -02, -03, -04, -05, -06*, -07*, -08***, -09***, -10 (2010)****
Tytöt -03*, -06***
*) 9v9
***) 7v7

Tallinn Cup, Viro

5.7.-8.7.2018

Pojat -04, -05, -06*, -07*, -08**, -09** ja -10 (2010)***
Tytöt -02, ja -06**
*) 9v9
**) 8v8
***) 7v7

Tartu Santos Cup, Viro

21.-23.9.2018

Tytöt -04 ja -06***
***) 7v7

Tartu Santos Cup, Viro

28.-30.9.2018

Pojat -06*, -08***, -10 (2010)****
*) 9v9
***) 7v7
****)5v5

Tartu Santos Cup, Viro

5.-7.10.2018

Pojat -05, -07* ja -09***
*) 9v9
***) 7v7

Tartu Santos Cup, Viro

12.-14.10.2018

Pojat -03 ja -04